TALENT #1: Komunikatywność

Czas izolacji jest dla wielu z nas trudny, ale właśnie w takich chwilach możemy najbardziej liczyć na nasze Mocne Strony!

Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał dla siebie i Waszych bliskich, musicie zacząć ich świadomie używać. Jak się do tego zabrać? Tego właśnie dotyczyć będą nasze e-Zajęcia.

W tym tygodniu na warsztat weźmiemy wyjątkowy Talent z domeny wywierania wpływu:

Komunikatywność

Ci z Was, którzy posiadają związane z nim cechy i zdolności, będą mieli ważne zadanie: przekazanie rad, wskazówek i dobrych praktyk dla swoich koleżanek i kolegów. Co to znaczy być komunikatywnym? Co to jest aktywne słuchanie? Dlaczego tak ważne jest omawianie działań przed ich wykonaniem? Jak rozmowa z drugim człowiekiem może pomóc nam przetrwać trudne chwile? Jakie warunki do pracy i nauki będą najlepsze dla osób z tym talentem? I jeszcze jedno pytanie w nawiązaniu do poprzednich zajęć: w jaki sposób możemy łączyć Komunikatywność z Odpowiedzialnością w praktycznych działaniach? Pomyślcie nad odpowiedziami i przykładami!

Pamiętajcie: Wasze bezcenne doświadczenia i przemyślenia w związku z posiadanym Talentem, który wspiera Was 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, mogą stanowić prawdziwą inspirację dla innych ludzi. W ramach naszych e-Zajęć, będziemy przekazywać sobie nawzajem tę wiedzę, aby mogli skorzystać z niej również inni. Nasze całodniowe e-Zajęcia odbędą się w środę 15 kwietnia (po Świętach Wielkanocnych). Do tego czasu zapoznajcie się proszę z informacjami na temat Komunikatywności w otrzymanych materiałach i przesyłajcie swoje pytania i uwagi na coaching@spir.org.pl. Do usłyszenia! RJ

PILNE: Potrzebny ciśnieniomierz!

Drodzy Państwo,

jedna z naszych Seniorek – pani Czesia cierpi na nadciśnienie tętnicze. Niestety aparat do mierzenia ciśnienia, z którego korzystała do tej pory, jest niesprawny. Bardzo liczymy na osobę lub organizację, która posiada zapasowy lub nieużywany ciśnieniomierz i mogłaby go nieodpłatnie przekazać naszej podopiecznej. Zespół SPiR

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Witam!
Dzisiaj pokaże Wam 3 ćwiczenia oddechowe. Wierze, że codziennie ciężko ćwiczycie ;-), dlatego też tym razem proponuje wykonanie trzech uspokajających ćwiczeń oddechowych. Trening taki zajmuje tylko chwilkę, jest dostosowany do każdego poziomu sprawności oraz nie wymaga dodatkowego sprzętu czy dużej przestrzeni. Nawet jeżeli nie trenowałeś/trenowałaś nigdy Yogi czy tak spokojnego treningu SPRÓBUJ. Nie pożałujesz!!!

Pisanki

Witajcie!

Dzisiaj zamieszczam dla Was filmik z pomysłami wykonania prostych pisanek. Zachęcam do obejrzenia i wypróbowania ciekawych sposobów na barwienie jajek. Niech pięknie ozdobią wielkanocny stół 🙂

Do usłyszenia!

Decoupage

Witajcie!
Dzisiaj przypominamy sobie jak wykonać zawieszkę decoupage. Bardzo się cieszę, że niektórzy z Was zaopatrzyli się w materiały do stworzenia tej pięknej ozdoby. Dla przypomnienia opiszę jak wykonać „jajko decoupage” 🙂

– najpierw wydzieramy wielkanocny motyw z papieru ryżowego, bądź serwetki
– nakrapiamy akrylowe jajko rozwodnioną farbą (suszymy lub pozostawiamy do wyschnięcia)
– przyklejamy motyw za pomocą kleju do decoupage (postępujemy jak wyżej 😉 )
– malujemy jajko farbą akrylową (cierpliwi czekają, aż samoistnie wyschnie, inni sięgają po suszarkę)
– składamy jajko
– ozdabiamy tasiemką (przy użyciu mocnego kleju lub taśmy dwustronnej)
– wykonujemy kokardkę i zawieszkę z rafii
– przyklejamy ozdobny kwiatek
i proszę bardzo, ozdoba gotowa! 🙂

Pozdrawiam i do usłyszenia!

Pralka potrzebna od zaraz!

Szanowni Państwo,

poszukujemy sprawnej pralki dla naszej przemiłej seniorki pani Renaty. Jej dotychczasowa, wysłużona pralka odmówiła posłuszeństwa, a starsza pani nie może pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie! Zespół SPiR.

Szybki trening mięśni brzucha

Witajcie!
Dzisiaj mam Wam do zaproponowania trening, który trwa jedynie 6 minut. W jego trakcie wzmocnicie mięśnie proste i skośne brzucha. Dodany filmik pokazuje istotę treningu, pamiętajcie jednak aby przed przystąpieniem do wykonywania pokazanych ćwiczeń się rozgrzać, a po wykonanym treningu rozciągnąć zmęczone partie mięśni. Powodzenia!!!

 

Owsianka na śniadanie :)

Witajcie!

Chciałam się z Wami podzielić przepisem na zdrowe śniadanie:). Zadbajcie o siebie teraz na wiosnę:)!
W filmie bierze udział, znana Wam pewnie z serialu „Klan”, aktorka. Gotuje ona razem z prowadzącą pyszną owsiankę. Może spróbujecie sami lub z pomocą rodziny ugotować takie ciepłe śniadanie, które dostarczy Wam energii na większą część  dnia? W dalszej części filmu pokazany jest przepis na zupę, możecie go potraktować jako ciekawostkę lub inspirację:).

Pamiętajcie, żeby zachować ZDROWIE ważne jest aby:

– jeść ciepłe, gotowane posiłki o regularnych porach, 3 razy dziennie:

ŚNIADANIE jeść najlepiej do godz. 9 rano
OBIAD między g. 12-14
KOLACJĘ do g.17/18

– nie przejadać się,

– spać regularnie, zasypiać przed g. 22:00

– uprawiać codziennie gimnastykę

– nie zamartwiać się ale starać się myśleć pozytywnie 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie!

Alicja L.

Trochę zieleni!

Drodzy Uczestnicy!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc można już zacząć myśleć
o tworzeniu wielkanocnych dekoracji. 🙂

Proponuję byście zasiali rzeżuchę, która oprócz tego, że pięknie zwieńczy stół wielkanocny będzie smaczną przekąską, ponieważ posiada wiele właściwości zdrowotnych. 🙂

TRENING TAI CHI

Witajcie!
Zdaje sobie sprawę, że nie każdy z Was jest w stanie wykonać proponowane przeze mnie wcześniej zestawy ćwiczeń – nie szkodzi! Dzisiaj mam do zaproponowania trening inny niż zwykle. Pragnę podzielić się z Wami częścią praktykowanego przeze mnie Tai Chi Chuan, kilkoma podstawowymi ruchami, które można zakwalifikować do ćwiczeń Chi Kung – lub też po prostu oddechowych.

Wymagana przestrzeń: metr kwadratowy.

Czas treningu: 5 minut.

Poziom zaawansowania: początkujący.

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się nagrać materiał, w którym pokażę Wam kilka prostych i ciekawych ćwiczeń wywodzących się z Tai Chi Chuan. Do zobaczenia!

Rysunek

Witajcie,

dzisiaj proponuję Wam bardzo przyjemny i łatwy sposób na odprężenie i wyciszenie się. Niektórzy z Was pamiętają jak niejednokrotnie w naszej pracowni właśnie ta forma zajęć pomagała w uporządkowaniu myśli i przelaniu emocji na papier. O czym mowa? Oczywiście o rysunku. Każdy z nas może dzięki niemu ćwiczyć koncentrację i skupienie uwagi, a przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości wykonać piękną pracę. Zachęcam Was do oglądania książek, gazet, widoków za oknem i szukania inspiracji w otaczającym nas świecie. Niech każdy zdecyduje co chciałby narysować: portret, pejzaż, martwą naturę, a może abstrakcję? Ja już wybrałam 🙂

Z niecierpliwością czekam na Wasze prace!
Ponownie stwórzmy niepowtarzalną galerię 🙂

Do zobaczenia!

Zajączek ze skarpetki

Jeżeli nie macie w domu materiałów potrzebnych do wykonania ozdób przedstawionych w poprzednich filmach ( „Jaja wielkanocne” ), zachęcam Was abyście zrobili wiosenne  porządki w swoich szafach i szufladach. Może znajdziecie pojedyncze skarpetki, które nie mają już swojej pary lub znudziły się Wam albo zrobiła się w nich dziura. Oprócz korzyści w postaci porządku w ubraniach można je twórczo wykorzystać do zrobienia ZAJĄCA :). Oprócz skarpetek będziecie potrzebowali:

  • ryżu lub kaszy
  • nożyczek
  • sznurka lub nici
  • wstążki

Taki sympatyczny zwierzak może zostać świąteczną dekoracją lub stać się miłym prezentem. Miłego tworzenia! 🙂

Jaja wielkanocne :)

Witajcie! Mam nadzieję, że pozytywne nastawienie i chęć do aktywnego spędzania czasu w domu Was nie opuszczają :). Jesteśmy z Wami :).
Przygotowałam dla Was kolejne wyzwania z zakresu rękodzieła. Zbliżają się powoli święta, więc możecie przygotować świąteczne dekoracje aby ozdobić np. świąteczny stół lub zrobić bliskiej osobie świąteczną niespodziankę i sprawić tym samym komuś trochę radości.
Wiem, że niektórzy z Was zakupili styropianowe jaja oraz cekiny. Dla Was umieszczam filmik z inspiracją, jak ozdobić takie jajo za pomocą cekin oraz wstążki.

Jeżeli nie chcecie ozdabiać cekinami lub ich nie posiadacie, możecie sięgnąć po opakowania po jajkach i nożyczki. Z wytłaczanek powstaną piękne dekoracyjne zdobienia. W  filmiku użyty został klej na gorąco, jednak jeśli go nie posiadacie możecie go zastąpić klejem do papieru. Życzę udanej pracy 🙂

TALENT #1: Odpowiedzialność

Rozpoczynamy cotygodniowe e-Zajęcia pod hasłem TALENT #1!

Czas izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa jest dla wielu z nas trudny, ale właśnie w takich chwilach możemy najbardziej liczyć na nasze Mocne Strony. Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał dla siebie i Waszych bliskich, musicie zacząć ich świadomie używać. Jak się do tego zabrać? Tego właśnie dotyczyć będą nasze e-Zajęcia.

W nadchodzącym tygodniu na warsztat weźmiemy wyjątkowy Talent z domeny zadaniowej:

Odpowiedzialność

Ci z Was, którzy posiadają związane z nim cechy i zdolności, będą mieli ważne zadanie: przekazanie rad, wskazówek i dobrych praktyk dla swoich koleżanek i kolegów. Co to znaczy być odpowiedzialnym? Dlaczego ważne jest dotrzymywanie danego słowa? Czy dbanie i troska o innych może być dla nas źródłem prawdziwej satysfakcji?

Pamiętajcie: Wasze bezcenne doświadczenia i przemyślenia w związku z posiadanym Talentem, który wspiera Was 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, mogą stanowić prawdziwą inspirację dla innych ludzi. W ramach naszych e-Zajęć, będziemy przekazywać sobie nawzajem tę wiedzę, aby mogli skorzystać z niej również inni. Zaczynamy w najbliższy wtorek i czwartek. Do tego czasu zapoznajcie się proszę z informacjami na temat Odpowiedzialności w otrzymanych materiałach. Do usłyszenia! RJ

TRENING NA KWARANTANNIE – WYZWANIE!

Cześć! Mając nadzieję, że wszyscy dzielnie ćwiczycie w swoich domach, mam do zaproponowania wzięcie udział w wyzwaniu!!!!

Polega ono na zrobieniu 100 przysiadów … dziennie. Jeżeli jesteś w stanie wykonaj 4 serie po 25 powtórzeń, jeżeli to za dużo postaraj się wykonać chociaż 10 powtórzeń co pół godziny – w 5 godzin będzie już 100!!!! Powyżej znajduje się film instruktażowy z dokładnym omówieniem techniki, oraz najczęściej pojawiających się w niej błędach. Mam nadzieję, że po powrocie na zajęcia będziecie mogli pochwalić się zaliczonym wyzwaniem.

Powodzenia!

Iris folding

Witajcie!Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną technikę, dzięki której stworzycie przepiękne kartki. Niektórzy z Was opanowali tę technikę do perfekcji, a dla tych, którzy nie mieli okazji się jej nauczyć, teraz jest odpowiednia pora! Myślicie, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Obejrzyjcie filmik i przekonajcie się, że każdy z Was może stworzyć coś wyjątkowego 🙂

Do miłego zobaczenia!

Bukiety z niczego

Witam wszystkich uczestników. Dzisiaj proponuję łatwe i przyjemne zajęcia. Przygotujcie sobie  guziki różnokolorowe, cienką wstążkę zieloną, drucik florystyczny lub inny podobny i mały wazonik. Czyli ćwiczymy dzisiaj małą motorykę. Proponuję słuchanie sobie w tym czasie przyjemnej muzyki tak, jak to robimy w naszej pracowni. Przyjemnej pracy.
 

#zostanwdomu

Drodzy Podopieczni!
 
Chcecie przekonać się, jak ważne jest pozostawanie w domu w czasie epidemii? Obejrzyjcie poniższy filmik i zobaczcie jak wiele innych osób może uchronić przed zakażeniem jeden odpowiedzialny człowiek. Trzymamy się razem! Pamiętaj: #zostanwdomu
 

Jak zrobić piórko ze sznurka?

Witam Was Kochani! Czas spędzony w domu nie musi być nudny! 🙂 Możemy go wykorzystać do wykonywania prostego rękodzieła. Dzisiaj chciałabym przypomnieć Wam technikę makramy, którą już poznaliście podczas zajęć w Warsztacie. Pamiętacie pióra wykonywane z kolorowych włóczek? Mogą one stanowić dekorację pokoju lub w mniejszej skali stać się kolczykiem lub breloczkiem 🙂 Do tej prostej makramy potrzebujecie jedynie sznurka lub włóczki – na pewno w Waszych domach są jakieś nici, sznurki – poszukajcie w szafach i szufladach 🙂 Będziecie też potrzebować nożyczek, no i oczywiście chęci do pracy 🙂

Zatem zapraszam Was do obejrzenia filmiku, aby przypomnieć sobie jak wykonać takie piórka. Film prezentuje krok po kroku jak zrobić piórka – kolczyki, ale Wy możecie zrobić breloczek lub ozdobne zawieszki 🙂 Pobudźcie swoja wyobraźnię 🙂 Miłej pracy!

Pozdrawiam Was serdecznie!

Alicja L.