aktualności

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000300684
Strona Główna

Seminarium Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych

W dniu 24 maja 2018 roku na zaproszenie Pracodawców Pomorza oraz Oddziału Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, mieliśmy prawdziwą przyjemność zaprezentować pracodawcom dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

W trakcie Seminarium pt. „Wsparcie z PFRON – nie takie straszne” mieliśmy możliwość przybliżyć pomorskim pracodawcom potrzeby osób niepełnosprawnych, w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną i chorujących psychicznie, względem podjęcia i utrzymania zatrudnienia, a także przedstawić oferowane przez nas formy wsparcia i realizowane od lat działania w tym zakresie.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość aktywnego udziału w spotkaniu.

Zapraszamy na urodziny ŚDS SPiR!

Serdecznie zapraszamy na 1-sze urodziny naszego Środowiskowego Domu Samopomocy

przy ul. Reja 34B w Gdańsku. Świętujemy 11-go maja o godz. 10.00. Do zobaczenia!

Spotkanie Wielkanocne

Podopieczni i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej SPiR życzą spokojnych Świąt Wielkanocnych!

 

Boże Narodzenie w WTZ SPiR

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się w świątecznym nastroju, składając życzenia i dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło smacznych potraw i oczywiście prezentów! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, ciepłej, rodzinnej atmosfery i spełnienia marzeń.

 

Zaproszenie na Dzień Otwarty ŚDS SPiR

Zapraszamy 8 listopada (środa) w godzinach 10:00 – 12:00 na Dzień Otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy SPiR (ulica Reja 34B w Gdańsku). Dla naszych gości przewidzieliśmy między innymi prezentację twórczości osób niepełnosprawnych, zajęcia sportowe przy muzyce oraz poczęstunek.

Do zobaczenia!

Piękno w obiektywie

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż zdjęć, który odbędzie się 14 listopada (wtorek) o godz. 13.00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej SPiR przy ul. Batorego 12 w Gdańsku – Wrzeszczu.

W wakacje 2017 roku trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej SPiR stworzyło grupę nieformalną „Ukryte piękno”, której idea znalazła kontynuację w ramach projektu „Piękno w Obiektywie”, prowadzonego przy wsparciu Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji. Realizacja projektu była możliwa dzięki środkom z konkursu grantowego Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY, przekazanym przez Stowarzyszenie Morena.

Wernisaż jest zwieńczeniem projektu, którego celem było ukazanie piękna i zainteresowań osób z niepełnosprawnością, integracja osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi oraz poszerzanie wiedzy na temat dbałości o higienę osobistą, doboru ubioru, fryzury i makijażu. Jest to znakomita okazja do przeżycia pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń przez osoby z niepełnosprawnością.

Dziękujemy Szkole Charakteryzacji i Wizażu Magnus Film Sp. z o.o. za okazane wsparcie, poświęcony czas i pomoc przy realizacji projektu, a także Cukierni Le Délice w Gdańsku – Wrzeszczu za możliwość wykonania sesji zdjęciowych we wnętrzu kawiarni oraz Światowemu Związkowi Żołnierzy Armii Krajowej Koło Gdańsk za zaangażowanie i pomoc w spełnieniu marzeń jednego z uczestników projektu.

Spotkanie z przedstawicielami ZUS

Mieliśmy dziś przyjemność gościć w siedzibie naszego Stowarzyszenia przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz kierowników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali prezentacji Naczelnika Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych ZUS pani Agnieszki Nawracaj na temat świadczeń dla osób niepełnosprawnych podejmujących pracę zawodową. Następnie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i przedyskutowania najważniejszych kwestii związanych z tematyką spotkania. Dziękujemy bardzo naszym gościom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

17 września w Sopocie wzięliśmy udział w Dniach Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. W punkcie informacyjnym na Placu Przyjaciół Sopotu dyżur pełnił doradca zawodowy ze Stowarzyszenia SPiR, udzielając bezpłatnych porad i konsultacji. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego.

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy SPiR

W dniu dzisiejszym miało miejsce otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy SPiR dla 17 osób niepełnosprawnych, w tym 8 niskofunkcjonujących. Nowa placówka mieści się na osiedlu Młyniska przy ul. Reja 34B. Na uroczystości mieliśmy przyjemność gościć naszych nowych podopiecznych oraz ich rodziców i opiekunów, a także przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Rady Miasta Gdańska, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i społeczności lokalnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na oficjalnej stronie Miasta Gdańska:

FOTOGALERIA – Otwarcie ŚDS SPiR