Moi Drodzy!
Dzisiaj zapraszam Was do wykonania prostych ćwiczeń podtrzymujących zdolności logiczno-matematyczne. Znajomość podstaw z zakresu matematyki jest niezbędna w życiu codziennym (np. realizacja zakupów), dlatego ważne są regularne ćwiczenia i systematyczność.
Zapraszam i zachęcam do pracy w domu!

Karina zaprasza do tańca :) Macarena

Wydany w marcu 1993 utwór o dziewczynie imieniem Macarena odniósł sukces w Hiszpanii w lecie tego samego roku. Nie ma chyba na świecie imprezy integracyjnej, gdzie nie tańczono by tego tańca. Od 1995 roku Macarena została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa i co roku bite są kolejne rekordy w jednoczesnym wykonaniu tego tańca przez tancerzy. Dlatego zapraszamy, zatańcz i Ty dziś z Kariną! Hej, Macarena!

TRENING OGÓLNOROZWOJOWY

Witam!
Dziś mam do zaoferowania 15 minutowy trening ogólnorozwojowy z ciężarem własnego ciała. Mimo, że w tytule filmu znajdziecie słowa „… dla mężczyzn” z pewnością mogą wykonywać go również kobiety. Nie potrzebujecie hantli, gum i ciężarów lecz jedynie chwilę wolnego czasu – wygospodarowanie 15 minut w całym dniu nie powinno stanowić problemu.
Powodzenia i do zobaczenia!

Las w słoiku

Moi Drodzy!
Dzisiaj zapraszam Was do wykonania roślinnych kompozycji w szkle. Obejrzyjcie filmik i niech będzie on dla Was inspiracją do stworzenia wiosennej dekoracji. Bardzo Was zachęcam do podjęcia działania!
Powodzenia!

Witajcie!

Chcę Wam dzisiaj zaproponować proste origami – praktyczną ozdobę na stół. Miło jest zjeść posiłek przy elegancko ustrojonym stole. Może spróbujecie ułożyć z serwetki serduszko i nakryć do stołu 🙂

Coś z niczego

Witam wszystkich uczestników. Na dzisiejszych zajęciach proponuję wykonać pojemnik ozdobny, który możecie wykorzystać jako doniczkę do kwiatków, wazon lub przybornik na biurko. Potrzebne wam będą farbki, pędzel, plastikowa butelka, papier kolorowy. Życzę miłej pracy.

Książeczka sensoryczna

Moi Drodzy!
Dzisiaj proponuję Wam wykonanie książeczki manipulacyjnej, która stymuluje zmysły. Do jej wykonania potrzebne Wam będą: materiały, filc, tasiemki, rzepy, przybory i akcesoria krawieckie oraz sporo wyobraźni!
Powodzenia!

TRENINGI ONLINE

Witam!
Tym razem zapraszam Was do wejścia na stronę, której twórcy polecają nie jeden a kilka treningów dostępnych w sieci! Joga, fitness, a nawet jazda konno! (oczywiście tylko teoretycznie ?)! Kliknijcie na poniższy link i sprawdźcie – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Powodzenia i do zobaczenia!

Najlepsze treningi, w których możesz wziąć udział przez internet (a więc nie wychodząc z domu).

Pojemnik z patyczków

Z patyczków da się zrobić pojemniki na różne, małe szpargały, które zwykle lubią zajmować miejsce na biurku. Można takie pudełko zrobić według własnego projektu, niekoniecznie naśladując wzór z filmu.

Makrama

Dużo wolnego czasu sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności oraz rozwijaniu pasji. Polecam filmik instruktażowy przedstawiający wykonanie modnej obecnie ozdoby w stylu boho – makramy.

 

Mechanizmy z kartonu

Dziś polecam zabawne mechanizmy z kartonu, które można zrobić własnoręcznie w domu. Wystarczy obejrzeć film, wybrać z szerokiego zestawu propozycji rzecz, która nam się podoba oraz mamy potrzebne do konstrukcji materiały. Miłej zabawy.

TRENING MOBILNOŚCI

Witam!
Dziś polecam Wam trening mobilności. Na załączonym filmie zobaczycie 10 ćwiczeń, które możecie włączyć do swojego treningu lub też (jak to często bywa) mogą stanowić one osobną jednostkę treningową. Pamiętajcie o „słuchaniu” własnego ciała – trening ma być przyjemnością a nie karą, kiedy tylko poczujecie dyskomfort w czasie wykonywania konkretnego ruchu przerwijcie ćwiczenie.
Powodzenia i do zobaczenia!

Odrzuć co negatywne … zaraź się pozytywnym myśleniem!

Siła pozytywnego myślenia, siła podświadomości… słyszałeś / słyszałaś na pewno już gdzieś o tym. Powiesz, że to tylko słowa. Tymczasem jest to energia, którą „przyciągasz” to, do czego dążysz. To czego pragniesz, w co wierzysz, spełnia się bowiem właśnie wtedy, gdy do tego dążymy. Wizualizacja naszych pragnień przybliża nas do nich. Zauważ, że często tzw. „ludzie sukcesu” osiągają swoje pragnienia, bo w nie wierzą i zawsze myślą pozytywnie o swoich umiejętnościach, kompetencjach i wszystkich swoich założeniach. Nawet jeśli w trakcie tej drogi doświadczą porażki, wyciągają wniosk i dalej podążają swoją wyznaczoną drogą, starając się naprawić swoje błędy. Zapytasz, jak oni to robią? Zacznij od małych kroków każdego dnia. Wstań z łóżka i powiedz sobie: dam radę! Jestem silną osobą! Uśmiechaj się codziennie do siebie i innych osób. Nie zakładaj negatywów: ,,nie uda się…”

DZIAŁAJ!

Odpychaj negatywą energię. Jeśli pojawia się w Tobie zwątpienie, to przestajesz działać, czujesz zniechęcenie i brak ochoty na wszelką aktywność. Zostajesz wtedy na sofie z pilotem w ręku? Biernością faktycznie nic nie osiągniesz, lecz pozytywna myślą i działaniem możesz zapoczątkować zmianę! W kwestii pozytywnego myślenia nie ma znaczenia na czym polega Twój problem, bowiem nasze doświadczenia są zewnętrznym skutkiem naszych wewnętrznych myśli. Na przykład nienawiść do siebie polega na złym myśleniu o sobie. Jeśli myślisz o sobie: ,,jestem złym człowiekiem?, ta myśl wywołuje napięcie, które „żyje w Tobie”, ulega  wzrastaniu i wzmacnianiu, a Ciebie zniechęca do zmian. Takie myśli możesz zniwelować, szukając rozwiązania swojego problemu. Jeśli masz już Swój cel, otaczaj się ludźmi, którzy przybliżają ciebie do niego i również pozytywnie myślą, wierząc w Twój sukces.

Jeśli potrzebujesz w tym wsparcia, możesz skorzystać z naszych warsztatów psychologicznych, gdzie nie tylko otrzymasz wiedzę, ale także dawkę pozytywnego myślenia od innych uczestników. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej intymny warunków, również mamy w ofercie indywidualne konsultacje psychologiczne. Zapraszamy!

Autor: Karolina Szomborg

Pudełko (explosion box)

Moi Drodzy!
Dzisiaj proponuję Wam wykonanie pudełka pełnego niespodzianek! Wykonanie go wymaga sporo czasu i cierpliwości, ale obejrzyjcie filmik i podejmijcie wyzwanie 🙂
Życzę miłej pracy!

Origami

Dzień dobry! Zauważyliście jak przyroda wybuchła kolorami? Wokół nas mnóstwo kwitnących drzew i kwiatów. 🙂 Proponuję by również mieszkania zakwitły za sprawą Waszych rąk. 🙂 Spróbujcie wykonać kwiaty techniką origami. Poniżej zamieszczam dokładny instruktaż – powodzenia!

 

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi – pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Jak się nauczyć pozytywnego myślenia?Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Patrząc z perspektywy odkryć fizyki kwantowej, codziennie stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, pragnień, przekonań, wyobrażeń i oczekiwań.
Robimy to najczęściej nieświadomie. Im częściej powtarzamy te same przekonania, tym bardziej doświadczamy tego, co sobą reprezentują. Myśli i słowa są jak magnesy, które przyciągają dokładnie takie same częstotliwości, jakie wysyłają w świat.

Jeśli myślimy pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia oraz ludzi, którzy myślą podobnie jak my. Nawet gdy spotykamy kogoś, kto myśli negatywnie, jego pesymizm nie wpłynie na nas, jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy nasz optymizm i wiara w moc myśli nie są jeszcze ugruntowane. Możemy wtedy błędnie założyć, że wszyscy ludzie są źli i nie można nikomu ufać.

Zastanów się przez chwilę, jak często mówisz do siebie w myślach. O czym myślisz? Jaka jest jakość twoich myśli? Czy są pozytywne i lepiej się po nich czujesz, czy też wprawiają cię w złe samopoczucie? Często w myślach krytykujemy siebie, innych i świat. Jeśli wysyłamy krytykę na zewnątrz, wraca ona do nas z taką samą częstotliwością. Rzeczywistość jest dla nas taka, w jaką wierzymy. Na świat patrzymy bowiem przez pryzmat naszych przekonań. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, co ci się przytrafia w życiu, zastanów się, jakie myśli i słowa najczęściej wysyłasz w świat. W większości są pozytywne czy negatywne? Pamiętaj: wzmacniamy to, na czym się skupiamy, ponieważ energia podąża za naszą uwagą.

Jak wyjść z kręgu negatywnego myślenia?

Nie słuchaj ani nie oglądaj przed snem wiadomości. Zapewnij sobie spokojny sen.
Nie plotkuj!
Jeśli ktoś z bliskich zaczyna mówić pesymistycznie, nie wzmacniaj tego przesłania. Staraj się powiedzieć coś pozytywnego i pocieszającego.
Zwracaj uwagę na to, kiedy zaczynasz wyobrażać sobie czarne scenariusze.
Zaproś do swego domu więcej kolorów.

Minitest:

KROK 1.  Weź kartkę i napisz, czego nie chcesz. Pisz tak, jak pojawiają się zdania w twojej głowie, bez zastanowienia. Nie zatrzymuj się, nie oceniaj tego, co piszesz, daj się ponieść myślom. Gdy skończysz, wsłuchaj się w siebie. Jak się czujesz po wykonaniu tej części ćwiczenia? Przeczytaj stworzoną przez siebie listę.
KROK 2.  Teraz przekształć wszystkie zdania zaczynające się od ?nie chcę?. Zapisz na kartce stwierdzenia, które będą przeciwieństwem tego, czego nie chcesz.
Przykłady:
Jeśli napisałeś: ?Nie chcę czuć przygnębienia?, zastanów się, co chciałbyś czuć zamiast przygnębienia. Następnie zmień to zdanie na pozytywne, np. ?Chcę czuć radość?.
Jeśli napisałeś: ?Nie chcę być chory? ? ?Chcę być zdrowy?.

Jeśli napisałeś: ” Jestem zły” – „Chcę być dobry”.

Przeczytaj nowe zdania. Jak się czujesz, kiedy je czytasz?

KROK 3. Na razie pracowałeś nad tym, czego byś chciał. Teraz spróbuj wyobrazić sobie, że właśnie dzieje się to, czego pragniesz. A więc:

Czujesz radość.
Jesteś zdrowy.

Jesteś dobry.

Co odczuwasz, kiedy przyjmujesz te stwierdzenia jako prawdziwe? Jak czujesz się fizycznie i psychicznie? Jak zmieniło się twoje samopoczucie w porównaniu z tym, jakie miałeś przed tym ćwiczeniem?

</span>

Masa solna

Masa solna
To najłatwiejsza do przygotowania domowa masa plastyczna z produktów, które są w każdym domu. Do przygotowania masy solnej wystarczy mąka, sól i woda. Z gotowej masy solnej można lepić figurki albo wykrawać kształty. Gotowe dekoracje można pomalować farbami i zostawić do wysuszenia. Masę solną można zabarwić podczas wyrabiania np. barwnikiem spożywczym albo przyprawami ? np. po dodaniu kurkumy masa będzie zabarwiona na żółto.

Składniki na masę solną:
– szklanka mąki
– szklanka soli
– pół szklanki wody

Przepis na masę solną:
W misce wymieszaj mąkę z solą a następnie dodaj wodę i dokładnie wymieszaj a następnie ugniataj do uzyskania jednolitej gładkiej i elastycznej masy.

 

Z MASY SOLNEJ MOŻECIE ZROBIĆ NP. KORALE, WISIORY, ZAWIESZKI…..PONIŻEJ ZAŁĄCZAM PROPOZYCJE PRAC, ALE LICZĘ NA WASZĄ KREATYWNOŚĆ :).
JAK CHCECIE WYSYŁAJCIE ZDJĘCIA SWOICH PRAC, BĘDZIEMY JE PUBLIKOWAĆ NA STONIE!

https://sztukaniepowazna.blogspot.com/2012/07/jak-zrobic-bizuterie-z-masy-solnej-kurs.html
http://www.kufer.co.uk/2014/03/inspiracje-z-masy-solnej.html

 

Pozdrawiam!

Wianek z suszu

Witam wszystkich uczestników. Dzisiaj zachęcam do wykonania płaskiego wianka z suszonych elementów naturalnych. Potrzebne wam będą suszone trawy, kłosy, kwiaty, wstążka, klej oraz tektura.

Wycinacie koło z kartonu, musicie wyciąć również środek koła tak aby powstała obręcz. Następnie oplatacie obręcz wstążką i naklejacie kolejno kolorowe trawy lub kłoski. Na koniec dodajcie według uznania ozdobne suszki i wianek gotowy. Powodzenia i miłej pracy.

Maseczka na twarz

Ponieważ czasem może brakować maseczek, dlatego znajdziecie tu instrukcje zrobienia maski, z tego co pewnie każdy ma w domu.